Visiter la France, Guide Paris, Guides France
Водичи на Франција
Француски туристички водичи на ваша услуга
Visite guidée du Château de Chambord, Excursion Chambord, Visite Guidée Chambord
Посета на музеи и историски споменици
Guide Provence
Приватни екскурзии во срцето на териториите

Туристичките водичи на Министерството за култура и туризам ви посакуваат добредојде на Tour-Guides.fr

Ici, можете да резервирате приватен водич, културна активност или екскурзија за откривање на териториите и наследството на Франција. N'hésitez pas à nous contacter pour nous demander un service sur mesure. Сите наши туристички водичи се професионалци посветени на одржлив и еко-одговорен туризам кои сакаат да ви понудат најдобар квалитет на услугата.. Резервирајте ја вашата активност насекаде во Франција 7 дена во неделата !
Откријте ги најубавите градови во Франција благодарение на тури од туристички водичи.
Научи повеќе
Контактирајте со туристички водич за приватна услуга.
Научи повеќе
Резервирајте ја вашата екскурзија со минибус.
Научи повеќе

Најдобрите туристички водичи ви стојат на располагање

Туризмот и културата на нашите територии

Lyon

Тури со водич во Лион

За време на вашиот престој во светската престолнина на гастрономијата, откријте ги тајните на историјата и […]

UNESCO en France, Excursion Mont Saint-Michel

Светско наследство на УНЕСКО во Франција

УНЕСКО во Франција е повеќе од 40 исклучителни дестинации за откривање со водичите-предавачи на Министерството за култура и […]

Visites Guidées Paris

Најдобри патувања со водич во Париз

Тури со водич во Париз За време на вашиот престој во Париз, откријте го наследството и тајните на историјата со […]

Visites guidées Nice

Најдобрите тури низ Ница со водич

Посетете ја Ница : За време на вашиот престој на Азурниот брег, откријте ги тајните на историјата и […]

Histoire en Provence

Малите приказни што не се пропуштаат во Прованса

Историја во Прованса : Откријте го целото историско и културно богатство на јужниот регион благодарение на 10-те анегдоти на […]

Berthe aux grands pieds

Берта со големи стапала : најмоќната жена од средниот век

Мајката на Карло Велики е родена во Самуси, во близина на Лаон во Ајсне, околу 720 г. Неговото оригинално име е Бертрејд. […]

Visites Guidées Avignon, Avignon visite guidée, Guide Conférencier Avignon

Најдобрите тури во Авињон

Тури со водич Авињон : Топ 5 француски водичи За време на вашиот престој во Прованса, оди до […]

Visite Guidée Nice

Најдобрите тури во Прованса Алпи Азурниот брег

Тури со водич Прованса Апес Азурниот брег За време на вашиот престој во Прованса Алпи Азурниот брег, откријте ги тајните […]

1

Брз одговор

1500

достапни водичи

20

Говорни јазици

50000

Посети направени годишно

Истакнати водичи !

Marie-Laure guide à Metz et Nancy 105

Мари-Лор води во Мец и Ненси

Je propose des Visites guidées et circuits découvertes en Lorraine et territoires transfrontaliers ; LuxembourgSarre. J’élabore des visites […]

Guides touristiques France, Guide-Conférencier

<span lang ="fr">Богатство на Нормандија</span>

Следејќи ги моите студии како Национален водич за говорници, Го започнувам моето иницијативно патување кое ќе ме однесе од Нант до […]

Жана водич во Мец

Здраво,туристички водич од 2014 година, Нудам тури низ Мец со водич на француски, германски и холандски. Со задоволство јас […]

Guides touristiques France, Guide-Conférencier

Туристички водич на Француската ривиера

Посети на извонредните места на француската ривиера: Брадата, Монако, Езе, Ницa, Сен-Пол-де-Венс, победи, Антиби, Прачки….и […]

Guides touristiques France, Guide-Conférencier

Водич за катарската земја

Национален туристички водич, турнеи на германски, француски и англиски јазик.Occitanie

Guides touristiques France, Guide-Conférencier

Национална повелба на водичот-говорник

Основач на Повелбата за водич-говорник, Туристички водичи Франција гарантира дека се сите водичи на веб-страницата Tour-Guides.fr […]

Guides touristiques France, Guide-Conférencier

Патриша водич-предавач Париз и Ил де Франс

Туристички водич во регионот на Париз, Јас сум и наставник по пластика и страстен за уметност. Многу ми е удобно […]

Guides touristiques France, Guide-Conférencier

Береника – Водички замоци во долината на Лоара

Страст за мојата работа и решена да можам да ја практикувам, Нудам неколку тури на различни локации на […]